Allegro Legendy Polskie. Jaga – kunszt w każdym calu.

Allegro nie odpuszcza. Kolejna produkcja ekranizująca autorską wersję legend polskich jest równie spektakularna jak poprzednie filmy. Kunsztem znów popisał się reżyser produkcji Tomasz Bagiński.

Jaga jest kontynuacją serii Legendy Polskie. W wyniku zawirusowania systemu z piekła z wydziału demonów słowiańskich ucieka Jaga. Rokita wysyła po nią oddział z Żelaznej Góry, ten sam który zmagał się uprzednio z bazyliszkiem. Walka komandosów z Jagą, to istny matrix pełną gębą. Slow motion wystrzelanych pocisków połączona z szybkimi atakami Jagi są wyjątkowo spektakularne. Dodatkowo cała walka odbywa się z podkładem muzycznym, którym jest przejmujące wykonanie Atanasa Valkov’a i Georginy Tarasiuk „Jaskółki uwięzionej”. Pracę nad każdym szczegółem filmu widać na każdym kroku. Perfekcyjne ujęcia idealnie światło oraz kolejna dawka humoru czynią z projektu allegro majstersztyk filmowy. Nic dziwnego, że fani kanału już od dawna sugerują wykonanie wersji pełnometrażowej. W tej sprawie allegro niestety milczy.

Szokujący dla niektórych jest pomysł na postać baby Jagi. Dominik L. Marzec utożsamianą dotąd jako starą i szkaradną kobietę, przedstawił Jagę jako piękną słowińską dziewczynę. Katarzyna Pośpiech jest w tej roli hipnotyzująca. To nie koniec serii Legendy Polskie. Jaga zwiastuje kolejne dwa filmy. Jednym z pewnością będzie kontynuacja historii Jagi, drugą zaś kolejna odsłona przygód Twardowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *